אנו חברת GCX פועלים לשחרור המטען בכפוף לחוקיות היבוא ועפ"י חוק, ונדאג להפצתו ליעד המבוקש, במטרה להשלים עבורך חווית קניה איכותית ומקצועית.


במידה וערך המשלוח עולה על 75$  או שוקל 5 ק"ג ומעלה יתכנו עלויות שחרור הכוללות מע"מ , אגרות לרשויות ועמלת שחרור.

במידה ויש עלויות שחרור למשלוח שלך שלא שולמו מראש , אנחנו ניצור קשר בכדי לגבות ממך את התשלום ולשלם בשמך את המיסים והאגרות בכדי לשחרר את המשלוח מהמכס.


הליך שחרור מכס למשלוחים בערך שגבוה מ 75$ כרוך בפעולות פיסיות מול המכס המצריכות משאב אנושי ומערכות טכנולוגיות,

לצורך שחרור הטובין עפ"י חוק ישנם תשלומים נוספים – המשולמים לגורמים שצוינו לעיל, שצריך להביא בחשבון, כגון: אגרת רשימון, אגרת מחשב ,אגרת בטחון, אגרת ניטול של מסוף המטענים, אחסנה (במידה שהמשלוח לא שוחרר תוך פרק הזמן הקצוב למשלוח בלדרות כחוק)– על עלויות אלה אין לנו כל שליטה.

לעלויות אלה מתווספת עמלת טיפול של החברה בגין הטיפול המקצועי- מחירון החברה מצוי באתר האינטרנט שלנו.

חישוב המיסים עפ"י חוק הינו על בסיס ערך המוצר פלוס ערך ההובלה.


מיד לאחר התשלום, המשלוח נכנס לתהליך שחרור מול המכס. לאחר השחרור המשלוח יוצא מנתב"ג להפצה.
בדרך כלל הליך ללא עיכובים ובעיות מיוחדות מסתיים תוך פרק זמן קצר. מצידנו יעשה כל מאמץ לבצע כמה שאפשר מהר יותר.

במידה והמשלוח יידרש לבדיקה של המכס אנו נמשיך לטפל אך זה עלול לקחת מספר ימים נוספים – ללא שליטתנו אלא לפי החלטת המכס בלבד. כל העת ביכולתך להתעדכן דרך מעקב באתר.

 

במסגרת תהליך השחרור אנחנו יוצרים קשר עם הנמען לצורך הסדרת התשלום 
במידה וברצונך ליצור אתנו קשר לטובת הסדרת תשלום ניתן לעשות זאת דרך אתר החברה בציון מספר שטר מטען ומספר ת.ז ואנו נחזור אלייך בהקדם.

חשוב לציין שעיכוב בתשלום המיסים כחוק ישפיע על זמני שחרור החבילה והפצתה אלייך.

 

הערות כלליות ליבוא אישי:

* עפ"י חוקי מדינת ישראל ישנם מיסים שונים החלים על טובין ביבוא כגון: מע"מ, מס קניה, מכס. בנוסף קיימים היטלים מטעם רשויות כגון: משרד הבריאות ומשרד התחבורה. ישנן גם דרישות תקן כחוק.

בייבוא טובין בדואר או במשלוח אוויר חל פטור מתשלום מסים על טובין שערכם אינו עולה על 75$ (למעט טבק ואלכוהול/ משלוחים המכילים טובין המצריך אישור של משרד ממשלתי כמו תחבורה/תקשורת/ בריאות ועוד).

ערך הטובין שהזמנת הינו בין 75$ ל-500$ ולכן יהיה הטובין פטורים מתשלום מכס, אבל חייבים בתשלום מס קנייה (אם חל), ומע"מ (המע"מ מחושב מתוך ערך CIF הכולל את עלות הטובין + ערך הובלה וערך יחסי לביטוח).

טובין שערכם עולה מעל 500$ חייבים בתשלום מלוא המסים החלים עליהם בדומה ליבוא המסחרי,

גם אם נשלחו ללא תמורה מאדם פרטי ואפילו אם הם משומשים.

מידע נוסף ניתן למצוא במדריך ליבוא אישי של דואר חבילות (את שיעורי המסים החלים על טובין שונים שנהוג להביאם ביבוא אישי ניתן למצוא בטבלת מסים מרוכזים). הפרטים לגבי חוק המכס נמצאים באתר רשות המסים בכתובת:https://taxes.gov.il/customs/Pages/TaxesCustomsLobby.aspx

* באפשרותך לבחור לשחרר באופן עצמאי את כל המידע תוכל למצוא באתר לשכת המסחר או רשות המיסים. לידיעתך, גם שחרור עצמאי באמצעות לשכת המסחר כרוך בדמי טיפול של לשכת המסחר עצמה.

* בעת הליך השחרור, יתכן שהמכס ידרוש בדיקה פיסית או כל בדיקה אחרת, שעלולה לגרור אחסנה שתחול על היבואן (דמי אחסנה ודמי טיפול).

* במידה והליך השחרור יתארך, שלא בשליטתנו, יעוכב המשלוח ויאוחסן במסוף המטענים במחסן בפיקוח מכס על פי חוק עד להשלמת הטיפול, ויתכן שיחולו עליו דמי אחסנה ודמי טיפול.

* שערי המט"ח מתעדכנים על ידי רשות המיסים בישראל ועל כן ייתכנו שינויים גם בסעיף המיסים.

* במשלוחים בעלי ערך החל מ100$ כולל ו/או החל מ5 ק"ג כולל- נדרשת תעודת זהות של היבואן על פי חוקי המכס.

* במקרים בהם נדרשת גביית מיסים ומע"מ כחוק יחולו המיסים והאגרות על היבואן כולל דמי טיפול.

* תעריף דמי טיפול עפ"י מחירון החברה מפורסם באתרנו: www.gcx.co.il

* ניתן להתעדכן בכל הנוגע לחוקיות היבוא באתר החברה. כמו כן קישוריות לאתרי רשות המיסים, משרדי הממשלה השונים, מסוף המטענים מופיעים באתרנו.


בברכה

מחלקת שחרורי מכס

GCX